TR EN
Logo darkgrey
EVİN
SANAT
GALERİSİ

GALERİ

EVİN SANAT GALERİSİ, 1996 YILINDA EVİN İYEM VE ÜMİT İYEM TARAFINDAN KURULDUĞUNDAN BU YANA, TÜRKİYE’DEKİ FİGÜRATİF AĞIRLIKLI PLASTİK SANATLARIN EN ÖNEMLİ TEMSİLCİLERİNDEN BİRİ OLMUŞTUR. GENÇ VE DİNAMİK YENİ NESİL EKİBİYLE GALERİ, KURUCULARININ TEMEL DEĞERLERİ OLAN GÜVEN VE UZMANLIKTAN ŞAŞMADAN, ANLAŞMALI OLDUĞU SANATÇILARIN HER TÜRLÜ TEMSİL VE TANITIMLARINI ÜSTLENİR, AYRICA MİSAFİR SANATÇILARA PROGRAMINDA YER VERİR.


YİRMİ YILI AŞKIN DENEYİMİ İLE EVİN SANAT GALERİSİ, TÜRK SANAT PİYASASINDA KENDİNE ÖNEMLİ BİR YER EDİNMİŞ VE 2001 YILINDAN BERİ ESER SERTİFİKALARI VEREREK HEM SANATÇILARIN HEM DE KOLEKSİYONCULARIN HAKLARININ KORUNMASINDA ÖNCÜ BİR ROL OYNAMIŞTIR.


GALERİ, YIL BOYUNCA TÜRK MODERN SANATININ BÜYÜK USTALARINA VE ÜMİT VADEDEN GENÇ SANATÇILARINA DÜZENLEDİĞİ KİŞİSEL VE GRUP SERGİLERİNİN YANI SIRA 2006 YILINDAN BERİ DE NURİ İYEM RESİM ÖDÜLÜ VE SERGİSİNİ DE GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR.


EVİN SANAT GALERİSİ, İSTANBUL’UN TARİHİ VE SEÇKİN SEMTLERİNDEN BEBEK’TE KONUMLANMIŞ OLUP, İKİNCİ DERECE TARİHİ ESER STATÜSÜNDEKİ BİNASINDA SANATSEVERLERE HİZMET VERMEKTEDİR. BU BİNA, AYNI ZAMANDA BİR SANAT GALERİSİ İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANAN TÜRKİYE'DEKİ İLK BİNADIR. İKİ KAT SERGİ SALONUNUN DIŞINDA BİR ADET OFİS KATI VE TEMSİL ETTİĞİ SANATÇILARIN ESERLERİNİN İZLENEBİLDİĞİ KOLEKSİYON KATI BULUNMAKTADIR. EVİN SANAT GALERİSİ, YAZIN KAPALI OLDUĞU AY DIŞINDA YIL BOYUNCA, PAZAR GÜNLERİ HARİÇ HER GÜN, SAAT 11:00'DEN 19:00'A KADAR KONUKLARINI AĞIRLAMAKTADIR.


EVİN İYEM – ÜMİT İYEM – KURUCULAR
OSMAN NURİ İYEM – KREATİF DİREKTÖR
ECE BALCIOĞLU – GALERİ YÖNETİCİSİ
GÜL DEMİRDAĞ - PROJE GELİŞTİRME DANIŞMANI
CEM ERGÜL – TEKNİK OPERASYONLAR MÜDÜRÜ


© 2009 - 2017 EVİN SANAT GALERİSİ